קירור תעשייתי – כל היתרונות

מהו קירור תעשייתי? איזה סוגי מערכות קירור תעשייתי קיימות ומהם היתרונות של מערכות אלו? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

קירור תעשייתי הוא למעשה הגדרה רחבה למגוון רחב של מערכות קירור ומוצרי קירור שונים המיועדים למטרות קירור של מזון ומוצרים שונים. קירור תעשייתי ידוע גם בשם קירור מסחרי וזאת מכיוון שהוא מיועד לצרכי קירור של מוצרים מסחריים שונים החייבים להיות מאוחסנים בתאי קירור בהם פעולת הקירור הינה רציפה ובטמפרטורה אחידה.

סוגי מערכות קירור תעשייתי

ענף הקירור התעשייתי חולש על כל סוגי המוצרים התעשייתיים והמסחריים להם נדרש קירור רציף ואחיד, החל ממוצרי מזון טריים או קפואים, דרך סחורות טריות ומוקפאות כאחד ועד לתרופות וכדומה. כפועל יוצא מכך, מערכות ומוצרי הקירור השונים המיועדים לצרכים מסחריים ותעשייתיים כאחד, חייבים להיות מותאמים לאופי והיקף המוצרים החייבים באחסון בתאי קירור.

בין יתר סוגי מערכות הקירור התעשייתי הקיימים תוכלו למצוא: חדרי קירור תעשייתיים, מקפיא מסחרי, תאי קירור ניידים להובלת מוצרים בקירור,  מקררי הקפאה, בר סלטים קר, מקפיאי גלידות ועוד מגוון רחב של מערכות קירור ומוצרי קירור שונים.

מי נדרש לעשות שימוש במערכות קירור תעשייתי?

בהתאם לתקנות התברואה של משרד הבריאות, כל בית עסק ו/או מפעל ייצור העוסק בייצור או מכירה של מוצרים החייבים להיות מאוחסנים בקירור, חייב להחזיק ברשותו מספר מערכות ומוצרי קירור שונים. כמו כן, עסקים אלו מחויבים בתחזוקה שוטפת של מערכות ומוצרי הקירור בהם הם מאחסנים את פריטי המוצרים החייבים בקירור, כאשר הפרה של התקנות השונות עלולה להוביל לסגירת בית העסק.

בארצנו החמה, כמעט כל בית עסק מחזיק ברשותו מספר מוצרי ומערכות קירור כאלו או אחרות, כאשר ברשימת העסקים העושים שימוש קבוע במערכות הקירור התעשייתי השונות תוכלו למצוא: מסעדות, בתי קפה, רשתות שיווק, פיצוציות, חברות קייטרינג, מתחמי אירוח שונים כגון: בתי מלון, אולמות וגני אירועים, מאפיות, חברות קייטרינג והסעדה, בתי מרקחת, ירקניות וכלל בתי העסק בהם נמכרים מוצרי מזון טריים או קפואים.

כיצד בוחרים את סוגי המערכות ומוצרי הקירור השונים?

השימוש במערכות ומוצרי הקירור השונים מיועד למטרות אחסון פונקציונלי של פריטי המזון והמוצרים השונים החייבים בקירור, כאשר התאמת מוצרי הקירור ומערכות הקירור השונות, הינה פעולה מקצועית אותה יש לקיים באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בענף הקירור התעשייתי, לרבות, טכנאי מקררים תעשייתיים.

התאמת מערכת הקירור חייבת להיעשות בהתאם לסוג ואופי המוצרים החייבים בקירור, היקף התכולה העתידה להיות מאוחסנת בתאי הקירור השונים, משך תקופת ההקפאה הרצויה ופרמטרים נוספים אותם מומלץ לאפיין באמצעות אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בנושא.

כיום, תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של מערכות ומוצרי קירור תעשייתיים, כאשר כל אחד ואחת מהם מיועד למטרות קירור ו/או הקפאה שונות. מערכות ומוצרי הקירור המודרניים משלבים בתוכם מנגנוני בקרה אוטומטיים המסוגלים להתריע על כל שינוי בטמפרטורה ועל כל תקלה כזו או אחרת במערכת.

בבתי עסק גדולים ובמפעלי ייצור שונים מותקנים ברוב המקרים חדרי קירור או חדר מקפיא המשלבים בתוכם מערכות פיקוד ובקרה, כאשר בבתי עסק קטנים בהם מאוחסנים מוצרים החייבים בקירור רציף ואחיד, תוכלו למצוא מוצרי קירור קטנים יותר המותאמים לאופי המוצרים החייבים בקירור וצרכי הקירור או ההקפאה היומיומיים.

תחום הקירור התעשייתי התפתח לאורך השנים הודות לפיתוחי הטכנולוגיה השונים, כאשר חלק גדול ממערכות ומוצרי הקירור המשווקים בישראל מיוצרים על ידי חברות הייצור המובילות ביותר בעולם בתחום זה, כאשר החברות המשווקות המובילות ביותר בישראל מעמידות לרשותכם גם מערך שירות מקצועי לצרכי תיקון תקלות ושירותי תחזוקה שוטפת.

לקבלת פרטים נוספים מלאו את פרטיכם או חייגו – 1-700-502-503

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום