צ’ילר קירור

לא כולם יודעים בדיוק מה הוא צ’ילר קירור. ובכן, מדובר אודות מערכות קירור ידידותיות ועכשוויות. שלא כמו מזגני הקירור הידועים לכל, יחידות קירור אלו אינן עובדות באמצעות גז, כי אם באמצעות מים בלבד. הכיצד? ובכן, אם פעם שאבו אוויר חם, תוך כדי קירור על ידי גז, כי אז כיום בתוך צ’ילרים קיימים המון מים, שהם מקררים, כאשר את האוויר החם הם מקררים באמצעות המים.

כמובן שבכך חוסכים המון הוצאות כספיות בגין אנרגיה. אך עליכם לבחור פתרונות קירור שלא על פי עלותם, אלא על פי איכותם. למרות שאין זה מייתר את טיפולי התחזוקה, הנדרשים מעת לעת. אך בראייה קדימה, בכל זאת תחסכו הרבה כסף. קודם כל, תחסכו בהוצאות עבור חשמל. ומה שהכי חשוב – עסקינן אודות דרך ידידותית לסביבה.

בכך יש ערך שלא יסולא מפז. את המאמר הזה נתחיל משלוש שאלות עם תשובות. נתקדם לעבר הבנת מה בכלל הצ’ילר קירור. נבין איך נקבעות הטמפרטורות לקירור, ועוד נושאים רבים ומגוונים.

מה זה בכלל צ’ילר קירור?

בכל ההיבטים אשר מתכתבים עם פתרונות קירור, בחירה מושכלת של הציוד תיתן בידכם אפשרות של שיפור הקירור במקום, תוך כדי חיסכון ניכר בהוצאות עבור צריכת החשמל. רגע לפני שאתם “רצים” לבחור חברה לשירותי צ’ילר קירור, כדאי שתבחרו בחברה שמחזיקה בכל הידע הנדרש, על מנת שהיא תתדרך אתכם היטב למן ההתחלה, שתבינו את כל היתרונות, או החסרונות המועטים, שיש למערכת.

לשם מציאת החברה המתאימה, ראו את דברי הסיכום שלנו. ונחזור לעניינינו. צ’ילר הינו למעשה סוג של מכשיר חשמלי, שנועד לקרר מבנה גדול, בעזרת כוח המים, עם צינורות, ועל ידי לחץ אוויר. ובאופן הזה, הם מסבים לקירור המקום, בדגש על חללים גדולים למדי. לרוב אין הכוונה לחלל ביתי, כי אם לחללים תעשייתיים. אנו מבינים אתכם, ההיצע הוא רב למדי, והבלבול הוא עצום, שמאפיל על ההבנה כיצד לבחור את הסוג הנכון.

כדי לצלוח משימה זאת, עליכם ליצור קשר עם החברה המיועדת, לאחר ביצוע סקר שוק מקדים, ולבקש ממנה עצות ספציפיות, תוך כדי העברת המידע על הצרכים ועל המקום שלכם. ככל שתספקו לנציגי החברה כמה שיותר פרטים, כך האינפורמציה שתועבר אליכם תהיה יותר מהימנה ומדויקת.

לפי מה קובעים את טמפרטורת מי מערכות קירור?

המבנה של צ’ילר קירור קובע את הטמפרטורות של הקירור מים. כאשר הטמפרטורות מושפעות באופן ישיר מנוזל הקירור. חרף העובדה שאפשר לייצר שינויים בטמפרטורה של המים שבצ’ילר, מרבית מערכות הקירור אמונות על קירור מים לכדי עשרים מעלות.

אך כאשר מעוניינים במים יותר חמימים, ובהחלט שלא יהיו קרים, כדאי לרכוש מערכות של קירור, שעשויות לקרר את המים רק לטמפרטורה בת חמישים מעלות, לדוגמה.

כיצד מערכות הצ’ילר קירור חוסכות לכם הוצאות כספיות?

כפי שחזרנו ושטענו בתחילת המאמר, המערכות של צ’ילר קירור מאפשרות דרכי חיסכון באנרגיה, תוך כדי שמירה על כמות המים הנדרשת לכם. כשבמערכת כל שהיא המים מתחממים, בעודה סגורה, יהיה ניתן להבחין בהתנדפות מסיבית של המים לאוויר.

עובדה זאת מסבה לכדי איבוד של מים מן המערכת, מה שייאלץ אתכם להשקיע כמות אדירה של מים, על מנת לוודא פעילות רציפה של המערכת. מאידך, כאשר תעשו שימוש במערכת הפנומנלית של צ’ילרים, תוכלו לקרר את המים עם השימוש בהם, באופן הזה שיהיה באפשרותכם לשמור על המים באופן הכי מיטבי, ולהשתמש בהם שוב, בעת הדרישה.

בלאסט צ’ילר – על מה כל המהומה?

צמד המלים הזה נשמע תימהוני למדי, הלא כן? ובכן, כדי שתבינו יותר, נסביר לכם כי בלאסט צילר, הוא סוג של מקרר, שניתן למצוא בכל מיני מידות או גדלים, תוך כדי התאמה לצרכים שלכם. המטרה שלו לצמצם לכמה שפחות זמן שבו ימצאו, למשל, את המזון.

בשיעור של בין שלוש מעלות לבין שבעים מעלות. כאשר מדובר בתחומים שלאורם יש התרבות של בקטריות. מה שמתבקש מההיבט של בלאסט צ’ילר בא לידי ביטוי בכך שיהיה ביכולתו להוריד את הטמפרטורה בהרבה, תוך כדי שעה וחצי. משמעות הנאמר – שהוא יצמצם את חשיפת מה שמאוחסן לטמפרטורות שתומכות בגידול לחיידקים, וכולי.

שאלות ותשובות צ’ילר קירור

  • מה עדיף – צ’ילר קירור או מזגן?

כמובן שעדיף צ’ילר קירור. מדובר על מענה חסכוני, על מנת לקרר מקומות, שאף מתייעל מחמת היותו חוסך באנרגיות.

  • מהו צ’ילר ביתי?

הצ’ילר הביתי הוא פשוט יותר, ויכול לקרר כמות מועטה יותר. במרבית המקררים הביתיים, בתקופתנו אנו, יש צ’ילרים. מטרתם לקרר את מי השתייה. יש עדות של יחידות קירור במזגנים לבית, כאשר הן עוזרת לקרר את המזגן.

  • מדוע צ’ילר הקירור יחסוך לכם כסף?

במפעלים רחבי היקף, מומלץ להתקין צ’ילר קירור, שחוסך באנרגיה = חיסכון כספי. ככל שהחלל גדול יותר, באופן הזה יותר קל לקרר אותו, מה שמפחית מאוד את חשבונות החשמל.

לסיכום,

כפי שציינו במאמר זה, יש חשיבות לבחירת החברה המקצועית ביותר, ולכן הכירו את חברת אגריקור. החברה מומחית בכל ההיבט של הקמת חדר קירור. היא נוסדה לפני קצת יותר משלושה עשורים, והיא מתמחה בכל היבטי מערכות הקירור הכי מתקדמות. וכל זה מתוך שירות אדיב, במשך עשרים וארבע שעות ביממה.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום