מערכות קירור תעשייתיות

חברות רבות בתחומי התעשייה בוחרות כיום במערכות קירור תעשייתיות. מערכות אלה יכולות לספק מסות משמעותיות של קור הרלוונטיות לעבודה של החברות הללו. ישנן כיום חברות שונות המציעות מערכות קירור גם לצרכי תעשייה וחשוב מאוד לבחור את החברה המציעה מערכת קירור תעשייתי שתתאים לצרכים של כל חברה או מפעל בתחום התעשייה בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

טרם תבחרו בחברה הרלוונטית לכם, שווה לכם לבדוק מיהם הלקוחות שלה ובהתאם לכך, להבין האם מדובר על חברה מומחית בתחום מערכות קירור באופן כללי ופתרונות קירור עבור תעשייה בפרט.

מערכות קירור תעשייתיות – למה צריך אותן?

בשנים האחרונות תחום התעשייה בישראל הולך וצובר תאוצה. כיום ניתן למצוא כמות גדולה של מפעלים העוסקים בתחום ייצור מוצרים שונים עבור קהל הצרכנים הישראלי ולא פעם גם עבור קהל בינלאומי. מכיוון שמדובר על קצב ייצור גבוה, משתמשים במפעלי התעשייה הרבים במערכות קירור תעשייתיות שהמטרה שלהן היא לצמצם בצורה משמעותית את הסכנה להתלקחות שריפה באחד מהמנועים של פס הייצור.

בכל מפעל שבו מתרחשת פעילות יצרנית אינטנסיבית יש סכנה ברורה להתלקחות של שריפה ועל כן, המדינה מחייבת כל מנהל מפעל לעשות את כל מה שניתן על מנת לצמצם באופן ניכר את ההיתכנות של מקרים כאלו. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות בכדי למנוע מצבים של התלקחות הוא להשתמש במערכות קירור תעשייתיות על פי פרמטרים שמתאימים באופן ספציפי לצרכים של מפעל.

לכן, כל מפעל העוסק בתחום הייצור באופן משמעותי, חייב כיום לבחור בחברה המציעה מערכות קירור שונות וכן פתרונות קירור לעסקים, אשר תתאים לו את מערכת הקירור הרלוונטית ביותר בהתאם לצרכיו.

כיצד מערכות קירור תעשייתיות פועלות?

כאמור, יש צורך במערכות קירור תעשייתיות לצורך קירור מפעלים. מזגן ביתי פשוט במקרה של מפעל תעשייתי בהחלט לא יעשה את עבודת הקירור במבנה גדול שכזה. בכדי לקבל תפוקת קירור יעילה וטובה במפעלים גדולים, אשר פרוסים על שטח גדול ומכילים לא מעט עובדים ומכונות שונות וכן כמויות גדולות של מוצרים שהם מייצרים, יש צורך בפתרון קירור עוצמתי ויעיל ועל כן, הומצאו מערכות קירור תעשייתיות, אשר מתבססות על שימוש במדחסים גדולים.

מדובר על מדחסים שמכילים כמות רבה של גז. הגז מתחמם בתהליך הדחיסה ומתפרץ לרשת צינורות שמפוזרים ברחבי המפעל. כאשר הגז משתחרר מתוך המדחסים, מתרחשת תופעה פיזיקלית מוכרת אשר על פי התפשטות גז במהירות גדולה מביא לצניחה משמעותית בטמפרטורה של החומר. בכדי לנצל את התופעה המדוברת, תהליך דחיסת הגז לרוב מתבצע מחוץ לכותלי המפעל והשחרור של הגז מתרחש באמצעות מעבר על צינורות פנימיים.

לא פעם אותם צינורות פנימיים מוצמדים לפסי הייצור וזאת בכדי לקרר באופן ניכר את פסי הייצור ולמנוע את סכנת ההתלקחות העומדת על הפרק.

כיצד מתאימים מערכת קירור תעשייתי למפעל?

אין ספק שמערכות קירור תעשייתיות מהוות את הפתרון האידאלי כיום עבור כל מפעל תעשייתי. יחד עם זאת, חשוב מאוד לתכנן בצורה המדויקת ביותר את מערכת הקירור המדוברת לכל סוג של מפעל. יש הבדל בין מפעל שבו פס הייצור יציב לאורך כל שלב הייצור לבין מפעל ששלב הייצור משתנה במהלך הייצור ואיננו יציב.

לא מעט מנהלי מפעלים בשנים האחרונות בוחרים להשקיע משאבים רבים על מנת להתקין מערכת קירור מעין זאת שתענה על הצרכים שלהם בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. אנשי מקצוע שעוסקים בתחום זה, יבחנו את גודל המפעל, את הצרכים שלו, את פסי הייצור ועוד ולאחר מכן, יבצעו את העבודה בצורה המתאימה.

איתור בעיות של מערכות קירור תעשייתיות

מערכות הקירור תעשייתיות הן לא פעם מערכות גדולות ומורכבות ועל כן, כאשר ישנה בעיה כלשהי במערכת, היא עלולה מצד אחד להשבית לחלוטין את פעולת הקירור של המערכת ומצד שני, יהיה קשה למצוא בה את התקלה המדויקת.

טכנאי מערכות קירור מקצועי ומנוסה בתחום מערכות קירור, יחידות קירור שונות וכמובן מערכות קירור תעשייתיות, ידע כיצד לאבחן את מקור כל בעיה במערכת בצורה הטובה והמדויקת ביותר על מנת להעניק לה את המענה הטוב ביותר.

מכיוון שבעיות שונות עלולות כאמור להשבית את המערכת והשבתת המערכת עלולה ליצור שריפה, חשוב מאוד להזמין טכנאי זמין אשר יגיע אליכם תוך פרק זמן קצר לצורך תיקון התקלה.

שדרוג מערכות קירור תעשייתיות

אם יש לכם מערכת קירור תעשייתית קיימת במפעל התעשייתי אך אתם מרגישים שהתפוקה של המערכת המדוברת לא מספיק איכותית וטובה, אין צורך להחליף את המערכת כולה בחדשה ולעיתים יש פשוט צורך לייעל את המערכת בהתאם לשינויים שאתם רוצים ליצור בה ובהתאם לצרכים המתחדשים שלכם. כמובן גם במקרה הזה חשוב לבחור באיש מקצוע מיומן ומנוסה.

שאלות ותשובות על מערכות קירור תעשייתיות

  • במי כדאי לבחור עבור הקמת מערכות קירור תעשייתיות?

כיום ניתן למצוא מגוון חברות המציעות פתרונות קירור שונים כגון: יחידת קירור לבתי עסקים או למשאיות, חדרי קירור והקפאה וכמובן מערכות קירור תעשייתיות יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שלא כל חברה היא מספיק מנוסה בתחום זה ועל כן, יש לברר מראש איזו חברה היא בעלת ותק וניסיון בתחום פתרונות קירור מכל הסוגים לרבות מערכות קירור תעשייתיות.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום