יחידת קירור

מהי יחידת קירור?

לכולם יש כיום מזגן, לפחות אחד, בבית. ודווקא כאשר יש חמסין, באמצע עונת הקיץ היוקדת, כאשר הנחיצות של המזגן היא רבה מכל, לפתע הוא שובק חיים. נראה כי השמיים נפלו מעליכם. עד שיגיע אליכם הביתה טכנאי המחשבים, תצא נשמתכם, או יותר נכון לומר – תיצלה. אותו הדבר יכול לקרות בימים הקרים להחריד, שמאפיינים את עונת החורף. דווקא ביום גשום, סגרירי, עם מעלות שקרובות לאפס, פתאום “התחשק” למזגן שלכם לא לעבוד יותר.

איך מתמודדים עם המצבים הללו? בזמנים קשים שכאלו, מומלץ שיהיה לכם חברה שתשמש לכם אורים ותומים, ובפרט שתספק לכם מענה מהיר ומקצועי. תוכלו למצוא חברה כזאת בסיום המאמר.

בדרך כלל, טכנאי מזגנים מסוגל להעניק שירות בכל מה שקשור למזגנים רגילים, משמע – ביתיים. אבל יש מזגנים יותר מסובכים, כדוגמת יחידת קירור, אשר מחייבים מומחיות בתחום של מערכות קירור או מומחיות בתחום של יחידות קירור עצמאיות, ובתחומים כדוגמת אלו – לא כל טכנאי מזגנים יוכל לספק לכם את המענה הנכון. במאמר זה נתחיל, כמיטב המסורת, בתשובה על שתי שאלות, ואז נסקור את ההיבט של מה זה יחידת קירור? נדון כיצד מתחזקים אותן? וכיוצא בזאת.

מה זה בכלל יחידת קירור?

כאשר אומרים את צמד המלים – יחידת קירור, בהכרח מתכוונים לחלק מתוך מנגנון של קירור מקום, כמו גם לכדי מערכת שאמונה על פינוי החום, וצינון המקום. על ידי היחידת קירור אפשר לקיים תעשיות שלמות, ובעיקר להעניק שירות מיטבי לתעשיות התרופות או המזון. למעשה, ניתן לספק שירות לכל גוף שצריך לאחסן בבקרה של טמפרטורה, שמתכתבת עם הצרכים של הגוף האמור.

כיצד נכון לתחזק יחידת קירור?

כאשר דנים אודות יחידת קירור, מתכוונים לתחום של בניית חדרי קירור, שביכולתם לייצר בשבילכם פתרון יעיל, על מנת לשמור על אורך חיי המוצרים וכהגנה מפני הבלאי שלהם. או לחלופין לאיכות של חיי המוצרים. אך לא בכך מסתכם כל העניין. חשוב לבחור חברה שמספקת שירותים של תחזוקה מקצועיים ואיכותיים. וכיצד עושים זאת בדיוק? ובכן, יש לזמן את צוות החברה מדי חצי שנה, לשם בקרה וביקורת.

רצוי שיהיו הם מי שמכר לכם מלכתחילה את מערכת הקירור, אבל ממש לא חובה. ביצוע הביקורת מדי שישה חודשים בהכרח מונע כל תרחיש בעייתי או בלאי מואץ של כל פתרונות קירור שנמצאים בבית העסק שלכם. אך זה ממש לא רק בגדר המלצה שלנו.

אל תיקחו את המלצתנו כאורים וכתומים. בהתאם לחוק לבטיחות בעבודה ואף בהתאם לתקנים של האיכות ושל משרד הבריאות, הנכם חייבים לחדש את אישור העסק שלכם בכל שנה, אישור שכולל מזון ומשקה, או פרמצבטיקה. מדובר אודות בתי עסק שחייבים שירותים כדוגמת חדרי קירור.

יחידת קירור צריכה להישאר יבשה

עליכם להבין, כי אתם חייבים לשמור, ככל האפשר, על השטח של יחידת קירור יבש. בפרט במידה ומה שסמוך אליה מתנגש עם מנגנון או שקע חשמלי. וזאת למה? הנכם בוודאי מרימים כעת גבה ושואלים את עצמכם.

הדבר נובע מכך שבעוד מקומות אלו יישארו יבשים, תהיה שמירה תקינה על התפקוד המיטבי של חדרי הקירור. כמו כן, תסופק הגנה מלאה בקרב העובדים, מפאת כל הסבת נזק, עד כדי ההיתכנות של סכנת חיים. אומנם זה נשמע לכם פשוט, אבל במציאות זה ממש לא כך. קשה לשמור על יובש במקומות רוויי לחות. בשל כך, יש להקפיד שבמקום תיערך אופציית פיקוח של גורם אחראי.

איך משמרים יחידית קירור?

השימור של יחידת קירור מתבצע על ידי ניקיון ואוורור המקום בעזרת חומרים ייעודיים. לפני שאתם משתמשים בחומר ניקוי כזה או אחר, עליכם לבחון אותו היטב. לבחון אם הוא עדיין בתוקף, לוודא מה הן הוראות היצרן, שלרוב מופיעות על גבי העטיפה של מוצר הניקיון. עליכם לתדרך מדי תקופה את כלל העובדים בארגון שלכם בכל הנושא של חדרי הקירור. כיצד לפעול באון מיטבי, ולחדד את נהלי הבטיחות.

שאלות ותשובות בנושא יחידת קירור

  • מי קהל היעד של יחידת קירור?

קהל היעד כמו תעשיית האלקטרוניקה צריך את יחידת הקירור, בפרט כשעסקינן אודות חדרי שרתים ניכרים, שבעלי נטייה להתחמם, ויש לשמור בהם על טמפרטורה כל היממה. או למשל חברות תובלה, שמובילות חומרים רגישים, כמו לדוגמא – מוצרי בשר או חלב, או לחלופין תרופות. וכיוצא בזה.

  • עד כמה חשובה הזמינות של בעלי המקצוע?

ישנה חשיבות רבה לנושא הזמינות של בעלי המקצוע מתחום של יחידת קירור. מכיוון שאת הקירור לא ניתן להפסיק, והוא חייב לפעול בכל שעות היום, כל השבוע, הזמינות של בעלי המקצוע צריכה להיות סביב השעון. חשוב שתמצאו חברה שמשרתת כל שעות היממה, ויש לה רפרטואר עשיר בכל מה שקשור לתחום של הקמת חדר קירור בכלל, והיכרות מעמיקה עם יחידות קירור בפרט.

לסיכום דברינו,

חברת אגריקור שמה אל מול עיניה את המחויבות להציע לכלל לקוחותיה שירות מקצועי, ללא כל משוא פנים. היא עושה ככל שביכולתה לספק שירות שישביע את רצון כל הלקוחות שלה, תוך כדי דגש רב על נתינת שירות אפקטיבי ולאלתר. המלאי של החברה הוא עצום, והיא מומחית לכל הנושא של צ’ילרים, מתוך הרצון שלא להשיב את פני הלקוחות ריקם. לתת מענה יעיל לכל תרחיש, ותמיד למצוא את הפתרון המתאים ביותר, לקהל הלקוחות הרב שלה.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום