יחידות קירור

חדרי קירור או יחידות קירור פועלים ברוב המוחלט של המקרים כל ימות השנה, 25 שעות מסביב לשעון. צריכת החשמל וניצול האנרגיה מהווים פקטור משמעותי באפיון מערכות קירור ובפרט בחדרי קירור והקפאה. לכן, טרם מתכננים ובונים מערכות קירור מורכבות, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך ביצוע תכנון מקדים של חדר הקירור. בין אנשי המקצוע הללו יש צורך שיהיה יועץ קירור מוסמך.

יחידות קירור – במה מדובר?

יחידת קירור היא חלק ממנגנון קירור של חדר קירור או מערכת קירור. היא מפנה את החום ומצננת את החלל. באמצעות יחידות קירור ניתן לקיים כיום תעשיות שלמות ובפרט כאשר מדובר על תעשיית המזון והתרופות, אך לא רק.

בין אם מדובר על יחידות קירור עצמאיות או יחידות קירור שמהוות חלק מחדר קירור, היא יכולה לספק את המענה הטוב ביותר עבור מגוון רחב של תעשיות. חברות תובלה אשר מעניקות שירותי הובלה בתנאי טמפרטורה מבוקרת כגון: הובלת תרופות, הובלת תוצרת חקלאית רגישה, הובלת מוצרי חלב ומוצרי בשר, קפואים, גלידות, הובלות תוצרת טרייה כגון: מצרכי מזון לאירועים וכדומה, זקוקים ליחידות קירור.

גם מטבחים תעשייתיים ומפעלים תעשייתיים אשר נדרשים לרכוש מערכת קירור או שנדרשים להוסיף יחידות קירור לחדרי קירור עבור אחסון התוצרת שלהם זקוקים ליחידות קירור. גם מטבחים במלונות, מטבחים של חברות קייטרינג, מטבחים צבאיים וכדומה לא פעם זקוקים ליחידות קירור. את יחידות הקירור ניתן למצוא גם בתעשיית האלקטרוניקה בייחוד כאשר מדובר על חדרי שרתים גדולים שנוטים להתחמם.

כמובן שאם אתם זקוקים ליחידת קירור, חשוב מאוד שתבחרו בספק אמין ומקצועי אשר מומחה בתחום הקמת חדר קירור, פתרונות קירור מסוגים שונים ועוד.

מהו חדר קירור?

לכאורה ניתן לראות את חדר הקירור כמקרר גדול או מקפיא גדול, אך למעשה, כאשר מדובר על חדרי קירור תעשייתיים או חדרים שהם גם מקפיאים בנפח תעשייתי, הם הרבה יותר ממקררים. מדובר על מוצר שמותאם אישית לכל עסק. בניית חדר קירור צריכה להתבצע בהתאם לצרכים הספציפיים של העסק.

לא מדובר על עניין עיצובי כי אם על עניין מהותי. מדובר על מקום שלא פעם משמש לצרכי עבודה של העסק הנוגעים לפריקת סחורה, אחסון סחורה ועוד. מחדר הקירור יש צורך להוציא חומרי גלם או מזון מוכן בכמויות גדולות והם נדרשים במגזר העסקי, התעשייתי, בענף המלונאות, ברשתות המזון ועוד.

כיצד בונים חדר קירור

חדרי קירור הם בעצם יחידות בנויות מלוחות מבודדים שיכולים להיות ממוקמים בתוך שטח בית העסק או מחוץ לעסק לצורך שמירת סחורה בטמפרטורה נמוכה ומבוקרת. הפעילות השוטפת של לא מעט מוסדות ובתי עסק תלויה בחדרי קירור הרלוונטיים לצורך אחסון סחורה, חומרי גלם או מזון ולכן בניית חדרי קירור היא עבודה חשובה שצריכה להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

חדרי קירור תעשייתיים הם חדרים הרלוונטיים בעיקר עבור בתי מלון, מסעדות, מפעלי בשר, מגדלי פרחים, סופרים ועוד. חדרי הקירור מיועדים לספק טמפרטורה של 4 מעלות והם רלוונטיים בעיקר לצורף אחסון של פירות, ירקות או מוצרי מזון טריים שדורשים קירור, חדרי הקפאה לעומתם מיועדים לעבוד בטמפרטורה של מינוס 18 מעלות והם רלוונטיים בעיקר לאחסון בשר קפוא ומוצרי מזון שדורשים הקפאה.

החשיבות של אפיון מפורט לחדרי קירור ומערכות קירור

בין אם מדובר על יחידות קירור ובין אם מדובר על חדרי קירור חשוב מאוד להבין שבלתי אפשרי לשווק את החדרים הללו מוכנים מראש. יש לתכנן יחידת קירור או חדר קירור מתוך התאמה מוחלטת לצרכים של הלקוח. תכנון המפרט של כל חדר קירור, יחידת קירור או אפילו צ’ילרים, יתייחס למכלול שלם של היבטים לרבות אופי העבודה השוטפת באמצעי הקירור ואם מדובר בחדר גם מידות החדר.

שאלות ותשובות על יחידות קירור

  • במי כדאי לבחור כאשר יש צורך ביחידות קירור?

על אף שכיום ניתן למצוא חברות שונות המציגות את עצמן כטובות ביותר בתחום תכנון חדרי קירור, יחידות קירור ועוד, אין ספק שכדאי לברר מראש איזו חברה תספק לכם את התוצר הטוב ביותר. בסופו של דבר, יחידת קירור או חדר קירור חייבים להיות מותאמים בצורה מוחלטת לצרכים שלכם ועל כן, חברה אשר הצוות המקצועי שלה יודע כיצד להתאים יחידות קירור או חדרי קירור לצרכיו של כל לקוח בהתאם לכל הפרמטרים העומדים על הפרק היא ללא ספק חברה שכדאי לבחור בה.

  • כמה זה יעלה?

מחיר יחידות קירור או חדרי קירור משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון: גודל היחידה, האם מדובר על יחידה עצמאית או יחידה שהיא חלק מחדר קירור ועוד. כמובן שחשוב לבצע סקר מחירים ולהבין מהו מחיר הוגן תמורת חדרי קירור או יחידות קירור טרם בוחרים את החברה הרלוונטית, אך בד בבד, חשוב לבחור בחברה אמינה ומקצועית אשר תספק לכם את יחידות הקירור הטובות ביותר. לא כדאי להתפשר על אמינות חברה או איכות מוצר רק בשל מחיר זול יותר שהיא מציעה.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום