טיפים לבנייה ותחזוקת חדרי קירור

כמה טיפים לבנייה ותחזוקת חדרי קירור שיעזרו לכם

איכות העבודה מול יעילות העבודה המשלבת את בריאותיות המוצר הסופי הינם אלמנטים הצועדים יד ביד עם פריטים גדולים כקטנים כמו חומרי עזר וכלי עזר טכנולוגיים אשר הופכים לכלי חובה בחברות, ארגונים ועסקים שונים אשר עומדים בקנה אחד עם הסעיף הבריאותי הנדרש אל מול גורמי הביקורת.

מסעדות, מעבדות, עסקי קייטרינג, עסקים העוסקים בהגשה מזון או משלוחי מזון או חומרי גלם הנדרשים בטריות ברמה גבוהה נבחנים לא פעם בעין בוחנת על ידי משרד הבריאות ומשרד התקנים ובתוך כך נדרשים לעמוד בתקנים מחמירים לשמירה על בריאות הציבור ובטיחות העובדים.

בעסקים וארגונים רבים הנדרשים בעמידה בתקנים אלה זקוקים לאותם כלי עזר אשר הופכים עמידה בתקנים אלה לאפשרית ומציאותית. עם זאת, אנו נתקלים לא פעם במקרים של רשלנות או כשלים, כשלים אלה נובעים כתוצאה מחוסר תשומת לב או כשל במערך הבנייה,ההתקנה ואפילו התאמת חדרי הקירור לתוצרת ו/או לפעילות – אז למה חשוב לשים לב ואיך נעשה את זה נכון?

כיצד מתכננים בניית חדר קירור?

תכנון של בניית חדרי קירור דורש בדיקה ומדידה של העסק או המרכז שעתיד לקום בו אותו חדר קירור. מדידה מדויקת של המקום תענה לנו על שאלות רבות מאחר שבניית חדר קירור המאופיין במאפיינים טכנולוגיים המשלבים מנועים חשמליים ומעגלים חשמליים רבים לעולם אינם יהיו מדויקים ועל כן, גם הבנייה תהיה משוערכת.

כדי שלא ניפול על מקרים של חוסרים באמצע בניית חדר הקירור, חשוב ביותר ואף קריטי לקחת מרווח בטחון משמעותי שעשוי להיראות לנו מוגזם כחלק מההבנה כי במרבים המקרים החדר לא יהיה בנוי בטכנולוגיית ה”הרמוניקה”, כלומר מובנת, אלא באופן שידרוש מקום בעומקו של החדר.

היכולת לייעל את חדר הקירור ובטיחותו

ייעול חדר הקירור ובטיחותו יתבצעו במהלך התכנון שלו אבל גם לאחר השלמת בניית חדר הקירור יש הרבה מקום לייעול החדר. בדיקת הכבלים, התייעצות נוספת עם איש מקצוע בנוגע לבטיחות המעגלים החשמליים בפעילות החדר רק תוסיף לפעילותו התקינה והבטיחותית של החדר.

ייעול חדר הקירור אינה נגמרת רק בבטיחות אלא גם בנוחות אשר משתלבת עם האלמנט הבטיחותי כחלק מהעבודה הנוחה, שירות בתחום הארגוני של חדר הקירור בתחום צורת הארגון וסידור המוצרים, חומרי הגלם והפריטים השונים במקרר, ארגון וסידור המקררים השונים, גם מבחינת המידוף והשליטה על הטמפרטורה חשובות גם הן לפעילות תקינה, יעילה ובטיחותית של חדר הקירור.

בדקו מה מגיע לכם – לפני בחירת איש המקצוע וודאו “מה זה כולל”

יתר מכך, חשוב מאוד לוודא מה מגיע לכם במסגרת הבנייה וההתקנה מכיוון הליווי המקצועי והייעוץ שחברות מקצועיות רבות בתחום מעניקות ללקוחותיהן. כמו ליווי בבניית תיק בטיחות וסיוע בארגון וייעול תהליכי העבודה והאחסון.

הבריאות מעל הכל – חשיבות העמידה בתקנים

אחד הנושאים היותר חשובים בתחום בניית חדרי הקירור הוא העמידה בתקני הבטיחות והגיהות של מכון התקנים, משרד העבודה ומשרד הבריאות. מקומות הנדרשים או נזקקים לחדרי קירור לטובת פעילותם התקינה זקוקים גם לאישורים להפעלת החדרים ו”זוכים” גם בביקור שנתי לבדיקת חדר הקירור.

ליווי של מהנדס והסמכת עובד חברה לטובת בניית תיק בטיחות ותקנוני בטיחות לעובדים בעת הפעילות וסיום הפעילות בחדר הם בגדר חובה בקרב אלה מכם המפעילים או המעוניינים בהפעלת/הקמת חדר קירור.

זכרו, תקינות חדר הקירור ופעילות תקינה ויעילה משפיעה ותשפיע באופן משמעותי גם על הרווחיות והמשך פעילות שוטפת תקינה.

לקבלת פרטים נוספים אודות מערכות קירור או חדרי קירור חייגו: 1-700-502-503

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום