מערכת קירור פירות וירקות

תפקידה של מערכת קירור פירות וירקות

אנו רואים במדפי הסופרים וחנויות המזון השונים מגוון עצום של פירות וירקות צבעוניים וטריים. הפירות והירקות מספקים לנו ויטמינים ומינרלים חשובים, המסייעים לתהליכי הגוף השונים והכרחיים לשמירה עליו. בישראל אוכלים לא מעט פירות וירקות,ואפשר למצוא רבים מהם בכל עונה, בהשוואה למדינות אחרות בעולם.

התפריט הישראלי עשיר בפירות ובירקות טריים, ובכל מסעדה, בית קפה וכמובן גם בבתים פרטיים ניתן למצוא שלל של מנות מצוינות, המכילות פירות וירקות. כדי ליהנות מיתרונותיהם הבריאותיים הרבים,חשוב לשמור את הפירות והירקות בתנאים מתאימים. אחסון פירות בתנאי הקירור האופטימליים עבורם, המאפשר גם להאריך את חיי המדף שלהם, הוא הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת.

איך מערכת קירור פירות וירקות פועלת נכון ?

כדאי לספק מערכת קירור פירות וירקות שתתאים כדי לשמור עליהם לאורך זמן ובעיקר כדי למנוע את איבוד הוויטמינים והמינרלים החיוניים שבהם. על פי לא מעט מחקרים, כבר לאחר הקטיף, הירקות והפירות מאבדים מסך הוויטמינים והמינרלים שבכל אחד מהם, ולכל זאת יש להוסיף גם את החשיפה לשמש, המשפיע על אורך החיים שלהם לא מעט.

בנוסף, שמירת הירקות והפירות בתנאים לא מתאימים, לרבות קור מופרז, יכולה גם היא לפגוע בהם ולגרום לירידה בכמות הוויטמינים שבהם (ובמיוחד בפירות המכילים ויטמין C). מסיבה זו נשמרים הפירות והירקות, בתנאי קירור מיוחדים ובתנאי תאורה מתאימים. יש לשים לב הן לגובה הטמפרטורה והן גם לאחוזי הלחות.

מומלץ לאכול את הפירות ואת הירקות קרוב ככל האפשר למועד קטיפתם כדי למנוע אחסון ממושך מדי המשפיע גם הוא על טיבם. כדאי לבחור פירות וירקות שאינם בשלים מדי ולספק להם את התנאים הנדרשים ביחידות הקירור.

ניקיון מערכות קירור תעשייתי כדרך קבע הוא פרט נוסף וחשוב לא פחות, המסייע בשמירה על טיב ואיכות הפירות והירקות. לפני הכנסתם אל מערכת הקירור, כדאי להפריד בין הסוגים השונים של הפירות והירקות, בשל רגישותם השונה אל הטמפרטורות שבמקום. ישנם פירות וירקות הנחשבים לרגישים מאד לקור, ואחרים פחות, כמו תפוח, גזר,תות שדה, ענבים וגם חסה.

לקבלת פרטים נוספים אודות מערכת קירור פירות וירקות מלאו את פרטיכם או חייגו: 1-700-502-503

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום