חדר הקפאה

חדר הקפאה הוא חדר חשוב ביותר עבור בעלי עסקים אשר נדרשים לאחסן מוצרים שונים בטמפרטורה נמוכה מאוד ובתנאי הקפאה. ניתן למצוא מערכות קירור רבות בתעשייה הרלוונטיות עבור אחסון מוצרי מזון, תרופות ועוד מגוון מוצרים שיש צורך לשמור אותם בתנאי קירור או הקפאה על מנת שלא יתקלקלו ויהיו רלוונטיים ותקינים לשימוש.

ניתן למצוא חדרי הקפאה וקירור במסעדות, במפעלים שונים לייצור מזון או תרופות, באולמות אירועים, בפנימיות, בצבא ועוד. בכדי להקים חדר הקפאה בצורה הטובה ביותר, אשר יענה על מטרותיו באופן האידיאלי, חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית ומנוסה בתחום הקמת חדרי קירור והקפאה בהתאם לכל צורך ובהתאם לכל חלל.

הקמת חדר הקפאה – מה חשוב לדעת?

ישנם בתי עסק או ארגונים שבוחרים יחידות קירור עצמאיות לצורך אחסון בטמפרטורה המתאימה וישנם כאלה אשר בוחרים בהקמת חדר הקפאה או קירור המקום. תהליך הקמת חדר הקפאה הוא תהליך מורכב אשר מחייב דיוק ומקצועיות רבה. יש להתאים את החדר המדובר בצורה האידאלית הן למבנה והן לתשתיות הקיימות במבנה וזאת בכדי להימנע מכשלים שונים בחדר עצמו.

בסופו של דבר, לאחר שמקימים חדר הקפאה או קירור המטרה היא שהוא יענה על ייעודו ויקרר בצורה הטובה ביותר את המוצרים הנדרשים ובד בבד יעשה זאת תוך חיסכון מקסימלי. על כן, יש צורך לבחור במומחים בתחום הקמת החדר המדובר. חדר שלא מוקם בצורה נכונה לא יענה על ייעודו וכן, יכול לגרום לנזקים כלכליים שכן, מוצרים שמאוחסנים בו עלולים להתקלקל. מעבר לכך, הקמת חדר קירור או הקפאה דורשת השקעה כלכלית ובכדי שהיא לא תהיה לחינם, יש צורך שהחדר יוקם בצורה הטובה ביותר.

תהליך הקמת חדר הקפאה כולל כמה שלבים:

ראשית כל יש לקחת בחשבון את הגודל הפיזי אשר מוקצה לצורך בניית החדר המדובר. שלב המדידות חייב להיות מדויק שכן עליו מתבסס המשך תהליך ההקמה.

בשלב הבא יש לבצע תכנון מדויק של בניית החדר.

בשלב הבא יש לייצר את החדר ולהתקין אותו  במקום המיועד לו וכן, יש לבדוק הרצה של החדר על מנת לוודא את התקינות שלו.

כל חדר קירור מכיל מערכות בקרה ושליטה הכוללים גם מנגנון התראה. באמצעות המערכות הללו ניתן לשלוט בצורה נוחה וקלה בטמפרטורה הנדרשת בחדר ומנגנון ההתרעה מתריע בכל מקרה שבו הטמפרטורה יורדת, דלת החדר נשארת פתוחה ועוד. מדובר על מנגנון חשוב מאוד.

מה חשוב לדעת על חדר הקפאה?

באופן כללי ניתן לומר כי חדרי הקפאה לסוג התעשייה אותם הם אמורים לשרת והם מותאמים בהתאם לרמת הלחות וכן הטמפרטורה הנדרשים בחדר. אולם, ישנם דגשים שונים שחשובים מאוד לצורך הקמה נכונה של חדרי קירור והקפאה שעליהם חשוב לתת דגש:

ראשית כל, יש להקפיד על תכנון מדויק של החדר. התכנון המדובר חייב לכלול את כל המאפיינים השונים הנדרשים לצורך הקמת החדר. יש לקחת בחשבון את הטמפרטורה שצריכה להיות בחדר, את מערכת החשמל ומערכת הקירור שצריכות להשתלב בחדר על מנת שהטמפרטורה הנדרשת תוכל להיווצר בו.

דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא בנייה  של מערכות פיקוד ובקרה בחדר ההקפאה שתפקידם כאמור הוא לשלוט ולפקח על תנאי הקירור בחדר לרבות הטמפרטורה.

חשוב מאוד להתקין בחדרי קירור דלתות חזקות, עמידות ואיכותיות. הדלתות חייבות להיות אטומות ובעלות יכולות לשמור בצורה הרמטית את כל מה שמצוי בחדר. אם הדלת לא אטומה או לא נסגרת בצורה טובה, הדבר יכול לפגוע באיכות הקירור וההקפאה ובהתאם לכך גם במוצרים המאוחסנים בחדר.

חשוב מאוד שבמהלך הקמת החדר אנשי המקצוע ידאגו שתהיה לכם אופציה לשנות את הטמפטורה ותנאי הלחות בחדר בהתאם לצורך.

כמובן שחשוב מאוד בתהליך הקמת חדר הקפאה או קירור להתחשב בנושא הבטיחות. מאחר ומדובר על סגירה הרמטית של החדר, יש צורך שתהיה אפשרות לפתוח אותו מבפנים וזאת בכדי שלא ייווצר מצב כלשהו שבו אדם נכלא בתוך החדר ללא יכולת לצאת ממנו.

חשוב מאוד שהקמת החדר תתבצע בהתאם לתכנון מפורט שמותאם למקום שבו הוא  עתיד להיות. התאמת החדר תביא אותו להיות אפקטיבי ויעיל.

גם בידוד החדר צריך להיות איכותי מאוד ועל כן, חשוב מאוד להשקיע בחומרי בידוד מתאימים ואיכותיים.

שאלות ותשובות על חדר הקפאה

  • מה עושים במקרה של תקלה או בעיה כלשהי בחדר הקפאה

חשוב מאוד להבין כי תקלה או בעיה כלשהי בחדר הקפאה עלולה לסכן מאוד את כל המוצרים ששמורים בתוך החדר ועל כן, מיד כאשר מבחינים בתקלה יש ליצור קשר מידי עם טכנאי מקפיא תעשייתי מקצועי אשר יודע כיצד לאתר את התקלה בצורה הטובה והמהירה ביותר ולהעניק מענה מהיר לבעיה על מנת שהמוצרים ישמרו ולא יגרם נזק כלכלי כלשהו.

  • במי כדאי לבחור עבור הקמת חדר הקפאה?

עבור הקמת חדר הקפאה יש לבחור בחברה מקצועית ואמינה, בעלת המלצות ומוניטין בתחום הקמת חדרי הקפאה וקירור.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום