הקמת חדר קירור

תהליך הקמת חדר קירור איננו דבר פשוט. מדובר על תהליך מורכב אשר ידרוש דיוק והקפדה. ישנם עסקים רבים, מפעלים ומוסדות שונות אשר זקוקים כיום לחדרי קירור לצורך שמירה על מוצרים שונים.

חשוב מאוד להבין שעבור לא מעט עסקים אי התאמת חדר קירור המתאים לצרכים שלכם בטמפרטורה הרצויה ומבחינת כל הפרמטרים האחרים, עלולה לגרום להם להפסד כספי משמעותי שכן, מוצרים שנשמרים בחדר קירור שלא שומר על הטמפרטורה המתאימה לקירור המוצרים הללו, יתקלקלו ולא יהיו רלוונטיים לשיווק ומכירה.

בכדי לחסוך לכל עסק הפסד כלכלי שטמון בבחירת מערכות קירור לא מתאימות לו, אין ספק שחשוב מאוד להקים חדר קירור תואם לצרכי העסק על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

הקמת חדר קירור – במה מדובר?

הקמת חדר קירור מהווה את אחד הדברים החשובים ביותר לבעלי עסקים שונים שצריכים לשמור על טמפרטורה קרה בחללים מסוימים. ישנם בתי עסק, מפעלים או מוסדות שידרשו אפילו הקמת חדר הקפאה בטמפרטורה המתאימה לחדר זה. הדבר הראשון שאנו חושבים עליו כאשר מדובר על חדרי קירור תעשייתיים הם כל מה שקשור לחדרי קירור תעשייתיים עבור רשתות שיווק גדולות, מקררים גדולים במטבחים צהלים ועוד.

יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין שחדרי קירור רלוונטיים לא רק בתעשיות מזון גדולות או במטבחים צהלים, אלא גם עבור כל עסק שנדרש לשמור על כמות גדולה של מזון בקירור על מנת לשמור על טריותו כגון: מסעדות גדולות, אולמות אירועים, מוסדות פרטיים וציבוריים גדולים כגון: בתי ספר, בתי חולים ועוד. כמו כן, חדרי קירור לא משמשים רק לקירור של אוכל ומוצרי מזון אלא גם עבור שמירה על חומרים מסוימים הדורשים שמירה בטמפרטורה קרה ומבוקרת כגון: מעבדות שונות, בתי חולים ועוד.

לכן, כל בית עסק, מוסד או מפעל שיש לו צורך בשמירה על מוצריו בטמפרטורה כלשהי, יכול לבחור כיום בחברה מקצועית ואמינה עבור הקמת חדר קירור איכותי, התואם לצרכיו בצורה הטובה ביותר. חשוב לזכור כי חדרי קירור דורשים דיוק והקפדה רציניים וכל טעות בתכנון הקמת חדר קירור או כל תקלה המתרחשת בחדר שכזה יכולה להביא לנזק כספי משמעותי מאוד לעסק ואף לנזק תדמיתי. לכן, בבניית חדר קירור ישנם כמה דגשים שחשוב להקפיד עליהם. וזאת בכדי למנוע נזק ולחסוך בהוצאות כספיות מיותרות.

כיצד מקימים חדר קירור בצורה הטובה ביותר?

כאשר מדובר על הקמת חדר קירור או יחידות קירור, חשוב מאוד להקפיד על כמה פרמטרים שונים על מנת שחדר הקירור יענה על מטרותיו בצורה הטובה ביותר ולא יגרום לנזק כלשהו:

ראשית כל, הדבר החשוב ביותר הנוגע להקמת חדר קירור הוא הקפדה על תכנון מוקדם ומדויק של החדר וזאת בכדי לשמור על הטמפרטורה הנכונה בחדר בצורה טובה וכן, לחסוך בצורה משמעותית את עלות התהליך. תכנון מוקדם יביא בחשבון את כל המאפיינים הרלוונטיים לצורך הקמת חדר קירור. התכנון ישים דגש על גודל החלל, על תנאי השטח הקיימים במקום, על סוגי המוצרים או החומרים שיש לקרר, על הטמפרטורה הרצויה בחדר ועוד.

בנוסף, תכנון מוקפד של החדר יסייע  לכם לתכנן את מערכת החשמל והקירור בצורה יעילה ואת הנחת צינורות החשמל והקירור בצורה נכונה כך שהדבר יחסוך לא מעט כסף לבעל העסק בטווח הקרוב הנוגע להקמת החדר עצמו וכן בטווח הרחוק בכל מה שנוגע להוצאות החשמל שיהיו לו על חדר הקירור.

פרמטר נוסף וחשוב מאוד אשר יש להתחשב בו כאשר בונים חדרי קירור הוא כל מה שנוגע להקמתה של מערכת פיקוד ובקרה מתקדמת. התפקיד של מערכת זאת הוא להוות פיקוח ושליטה על הטמפרטורה שבחדר על מנת לוודא כי בכל רגל נתון מערכות הקירור עובדות בצורה הטובה ביותר, שהקור מתפזר בצורה נכונה בכל חלקי החדר ועוד. אין ספק שמדובר על מערכת שיש לבנות בקפידה שכן, היא זאת שאחראית בסופו של דבר על שמירת המוצרים שמצויים בחדר מתוך שמירה על הטמפרטורה המתאימה בחדר בכל עת.

פרמטר נוסף שיש להקפיד עליו בהקמת חדר קירור הוא כמובן דלתות איכותיות לחדר. החדר חייב להיות אטום באופן הרמטי על מנת לקרר כהלכה ולשמור על הטמפרטורה המתאימה. קירות החדר יהיו אטומים לחלוטין, אך הדלת לא תהיה אטומה ועל כן חשוב מאוד לבחור בדלת עמידה שתאטום את החדר כפי שצריך ולא תאפשר לאוויר קר לברוח מהחדר.

שאלות ותשובות על הקמת חדר קירור

  • במי כדאי לבחור עבור הקמת חדר קירור?

מכיוון שדובר על חשיבות הקמת החדר בצורה היעילה והטובה ביותר ועל ההשלכות שיכולות להיות להקמת חדר בצורה לא מתאימה לצרכים של בית העסק או לצרכי המקום, חשוב מאוד לבחור בחברה אמינה ומקצועית לצורך הקמת החדר ולצורך מציאת פתרונות קירור רלוונטיים לכל מבנה הדורש זאת באופן כללי. בין אם מדובר על יחידות קירור, בין אם מדובר על בלאסט צ’ילר ובין אם מדובר על כל פתרון קירור אחר, יש לבחור חברה אמינה, מקצועית, בעלת ניסיון בתחום, מוניטין והמלצות.

  • כיצד תדעו שמדובר על חברה שכדאי לבחור בה?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשאול לקוחות שבחרו בפתרונות הקירור שהחברה מציעה לרבות בהקמת חדר קירור אודות טיב המוצרים והשירותים שהיא מציעה, איכות השירות שלה, המקצועיות ועוד. חוות דעת אותנטית היא דבר חשוב מאוד.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום