הקמת חדר הקפאה

כאשר מדובר על הקמת חדר הקפאה, מדובר בעצם על הקמת חדר הרלוונטי לצורך קירור מוצרים שונים שדורשים זאת בבתי עסק, במפעלים, בבתי חולים, במוסדות שונים ועוד. מהם בעצם אותם חדרי קירור? מדובר על מעין מקררים או מקפיאים בסדר גודל משמעותי מאוד.

אם תיקחו לדוגמא את המקרר והמקפיא הביתיים שלכם ותגדילו אותם פי כמה וכמה, תקבלו חדר קירור או חדר הקפאה. כמובן שחדרי קירור והקפאה הם הרבה מעבר למקררים פשוטים ועליהם להיות מותאמים לתנאי הסביבה שבה הם נבנים.

הקמת חדר הקפאה דורש מבנה מיוחד, שמירה על טמפרטורה קבועה מתאימה בהתאם למוצרים שדורשים הקפאה ועוד. כאשר מקימים חדר הקפאה יש להתאים אותו באופן מדויק לצרכים העומדים על הפרק, להבין כי יעילות ההקפאה שלו חייבת להיות מושלמת מצד אחד ומצד שני, להיות הכי חסכונית שיש.

סוגים שונים של חדרי קירור והקפאה

כאשר מדובר על הקמת חדר הקפאה או חדר קירור, חשוב מאוד לזכור שיש כמה סוגים של חדרים שכאלה הרלוונטיים עבור סוגים שונים של מוצרים. חדרי קירור והקפאה חייבים לספק את תנאי הקירור וההקפאה האופטימליים למוצרים המאוחסנים בהם.

ישנם חדרי קירור לבתי חולים שבהם מאחסנים ציוד רפואי, תרופות וחומרים אחרים הדורשים שימש, ישנם חדרי קירור הרלוונטיים עבור גידולים חקלאיים כאשר לרוב תתבצע הפרדה בין הגידולים השונים על פי הסוגים שלהם. כל חדר קירור או הקפאה מכילים מערכות קירור או הקפאה מיוחדות אשר מותאמות כאמור לסוג המוצר, אך ניתנות לשינוי.

הקמת חדר הקפאה – כיצד?

כאשר מדובר על הקמת חדר הקפאה, לא פעם יש להתחיל מאפס ולהפוך חדר כלשהו או מחסן כלשהו בבית העסק לחדר הקפאה. לא פעם חדר ההקפאה ישולב יחד עם חדר קירור. החדר ישלב מערכת פיקוד ובקרה מתקדמת שתאפשר שליטה מוחלטת בתנאי הקירור בחדר.

חדרי קירור הרלוונטיים עבור מוצר אחד ומותאמים לו מבחינת טמפרטורה, לא יהיו חייבים להיות מותאמים רק לו. כלומר, באמצעות מערכת הבקרה על החדר, יהיה אפשר להפוך את החדר לחדר שרלוונטי לאחסון מוצר אחר שדורש קירור בטמפרטורה אחרת. כמובן שאותו הדבר לגבי חדרי הקפאה המכילים מערכת בקרה ושליטה וניתן לשנות בהם את הטמפרטורה הנדרשת בחדר. לרוב בחדרי ההקפאה הטמפרטורה הרלוונטית תהיה מינוס 18 מעלות.

כמובן שחשוב מאוד לדאוג לכך שהחדר יבצע את ההקפאה הטובה ביותר גם אם מדובר על חדר שנכנסים ויוצאים ממנו בכדי לקחת מוצרים ולכן, אין ספק שחשוב מאוד שתהליך הקמת חדר הקפאה או הקמת חדר קירור יתבצעו רק על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

בשלב הראשון בבניית חדרי הקפאה או קירור יש להכיר באופן מעמיק את הצרכים של הלקוח, סוגי המוצרים שאמורים להיות מאוחסנים בחדרי הקירור או ההקפאה והתנאים המדויקים הנדרשים לקירור המוצאים המדובר. בניית החדרים הללו תכלול הקמת תשתית לחדר, התקנת גופי קירור והכנסת מערכות הפיקוד והבקרה.

מערכות הפיקוד והבקרה מאפשרות כאמור לשלוט בתנאי הקירור, אך מעבר לכך, הן גם מתריעות במידה וישנם שינויים כלשהם בטמפרטורה בשל שינויים חיצוניים.

כאשר בוחרים באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום הקמת חדרי הקפאה וקירור ניתן להנות משליטה מכל מקום בחדרים המדוברים באמצעות אפליקציה ייעודית, כך שגם אם אתם נמצאים במקום מרוחק מהחדר, תוכלו לבדוק את התנאים בחדרי הקירור וההקפאה, לוודא שהכל תקין ולבצע שינויים נדרשים במידה ויש צורך בכך.

כיצד תבחרו חברה עבור הקמת חדר הקפאה?

בין אם אתם מחפשים צ’ילרים איכותיים כגון בלאסט צ’ילר, בין אם אתם מעוניינים לבחור יחידות קירור שמתאימות לכם ובין אם אתם צריכים להקים מאפס חדר קירור או חדר הקפאה, חשוב מאוד שתדעו שעל אף שכיום ישנן חברות שונות המציעות את שירותיהן בתחום, הרי שבהחלט לא כדאי לבחור בכל חברה וטרם תבחרו את החברה שתקים לכם את חדר ההקפאה או הקירור או תציע לכם כל פתרון קירור אחר שאתם זקוקים לו, עליכם לוודא כי מדובר על חברה אמינה, מקצועית, בעלת ותק בתחום ומוניטין.

החברה צריכה להכיל אנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע את העבודה ברמה המקצועית והמדויקת ביותר. בדקו היטב איזו חברה מומלצת על ידי קולגות, בפורומים ייעודיים באינטרנט ועוד, טרם אתם בוחרים בה.

שאלות ותשובות על הקמת חדר הקפאה

  • עבור אילו מוצרים יש צורך בחדר הקפאה?

ישנם מגוון מוצרים שדורשים שמירה בהקפאה. כך לדוגמא: בסופרים לא פעם ישנם מוצרים שיש לשמור אותם בהקפאה ועל כן יש צורך בחדר מעין זה, בבתי חולים ישנם מוצרים שצריכים להישמר בהקפאה ועוד. חדרי הקפאה רלוונטיים מאוד כיום עבור מגוון רחב של צרכים בבתי עסק, במוסדות שונים, במפעלים ועוד.

  • מהי הטמפרטורה שצריכה להיות בחדר הקפאה?

לרוב מדובר על טמפרטורה של לפחות מינוס 18 מעלות, אך יחד עם זאת, לעיתים יהיה צורך בטמפרטורה אחרת וזאת בהתאם לסוג המוצר הדורש שימור בהקפאה. על כן, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע רלוונטיים שמכירים היטב את התחום. אנשי מקצוע מעין אלה ידעו לסייע לכם בבחירת טמפרטורה רצויה ובהקמת חדר הקפאה בהתאם לטמפרטורה זאת.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום