הקמת חדר הקפאה תעשייתי

פעם, האדם הקדמון הרבה ללקט את המזון שלו מהצומח ומהחי. כבר אז הבין האדם הקדמון כי לפעמים המזון עשוי להתקלקל, בתנאי חום קיצוניים. אך במציאות העכשווית הכול אחרת.

עם ההתקדמות הטכנולוגית, נראה כי עם כל יום שעובר נצבר יודע מידע אודות הקמת חדר הקפאה תעשייתי. מטרתו העיקרית מתבטאת בשמירה על מידת הטריות, בעיקר, של האוכל. נראה כי הקמה זאת מקלה באופן ניכר על אורח החיים המודרני.

כיצד באמצעות הקמת חדר הקפאה תעשייתי בעצם תחסכו בהוצאות כספיות ניכרות?

כאשר מזון מסוים מתקלקל, ברור מאליו שיש להשליך אותו לפח האשפה. אבל מדוע בכלל זה קורה? ובכן, זה קורה בשל כך שלא הקפדתם כהלכה על אחסון / קירור / הקפאה שלו. הקמת חדר הקפאה תעשייתי, בסופו של יום, תחסוך לכם הרבה הוצאות כספיות בדיעבד וזאת באמצעות שמירה של כמה שפחות השלכה לזבל.

מערכות קירור עשויות לשמור על כל מזון בטמפרטורה הרצויה, תוך כדי יכולת של שליטה על רמת הלחות. וזאת על מנת לעזור ולתמוך בהארכה של חיי תוצרת טרייה, עד שממש צורכים אותה. העובדות הללו מסייעות להגיע עד לכדי מינימום של בזבוז אוכל משווע, וכאמור לעיל, חיסכון עצום בהוצאות כספיות.

אפשר אף לשמר מזון משומר לתקופה ארוכה יותר, ולשמור מפני כל קלקול, אף באמצעות עצירה בעדן לבוא במגע עם תאורה באופן נוקב וישיר. חדרי הקפאה אלו יכולים לשמש בתור מנוף להארכת תוחלת החיים של כל מיני חומרי גלם. כמו למשל – מלח, קמח, פלפל או סוכר, וכיוצא בזאת.

מה הסגולות של הקמת חדר הקפאה תעשייתי?

כאשר מבצעים הקמת חדר הקפאה תעשייתי, יש להתאים אותה לטמפרטורות הנכונות. אפשרי לעשות בה שימוש באמצעות התאמה של המעלות, על מנת לתמוך בשליטה על התכולה של הלחות של כל מה שמאחסנים בחדר ההקפאה התעשייתי. מערכת קירור תעשייתי לרוב הינה אטומה והיא נודעת בזכות עזרתה בהגנה על המוצרים מפאת שינויי טמפרטורה, כאלו ואחרים. אפשרי לבצע במערכות אלות כוונון של הטמפרטורות בתוך מרבית היחידות – החל משלושים מעלות והרבה מעבר לכך.

הקמת חדר הקפאה תעשייתי יעילה במצבי חירום

אכן, אמת בדבר. הקמת חדר הקפאה תעשייתי יעילה גם במצבי חירום. לא רק שהעובדה כי הקמת חדר הקפאה מספקת סוג נוסף של מקום מיטבי לשם אחסון, היא אף עשויה לשמש בתור עוד הגנה על המוצרים של בית העסק שלכם. במידה ויש תרחיש בעייתי של תקלה בחשמל, בעסק שלכם, יש אפשרות להעביר את כל התכולה שנמצאת בתוך חדר הקפאה לחלל של אחסון מקורר.

כאשר בונים מקום לאחסון שמקפיא את המוצרים, כי אז הטמפרטורה יכולה להיוותר יותר קבועה, כמו גם יותר נמוכה, להרבה זמן. ולמה זה חשוב? אתם שואלים כעת. ובכן, באמצעות עובדה זאת תוכלו לקרר יותר אלמנטים למשך עת רבה יותר, באם נוצרה לכם בעיה בחשמל, והוא חדל מלתפקד.

במה יסייע לכם טכנאי של מקפיא תעשייתי?

בכל הקונסטלציה של הקמת חדר הקפאה תעשייתי, לא תמיד הדברים נעשים על דיוקם. לפעמים בטעות, ולפעמים מחוסר ידע. כך או כך, יש מקרים בעייתיים, שמחייבים זימון של טכנאי מקפיא תעשייתי.

חשוב שתדעו שלא כל טכנאי מזגנים מצוי, מסוגל לתת לכם את השירות. בדיוק כמו שרופא שיניים לא יכול, או לא מסוגל, לטפל בכאבי אוזניים הקשים שלכם. אז קודם כל, כבר בשיחה הראשונית בטלפון, תבררו עם טכנאי מערכות קירור מה תחום ההתמחות הספציפית שלו. כמו בכל תחום, אף בתחום של טכנאים של מקפיאים תעשייתיים יש מוצלחים יותר, ויש מוצלחים פחות.

מומלץ שתעשו מחקר מקדים ותבררו מה בדיוק נדרש מטכנאים כאלו. תנסו לשאול שאלות מנחות, בתחילת השיחה. כמו לדוגמה – האם יחידת הקירור שלכם יכולה לשמור על כל המוצרים שבהקפאה קרים ויבשים. או לחלופין האם אפשר להתאים באופן אישי את מערכות הקירור, שיתכתבו בהצלחה עם הצרכים של העסק שלכם? אל תהססו לשאול כמה שיותר שאלות…

שאלות ותשובות בנושא של הקמת חדר הקפאה תעשייתי

  • מה כרוך בתהליך של הקמת חדר הקפאה תעשייתי?

בתהליך הקונבנציונלי, שבו מקימים חדרי הקפאה תעשייתיים, לפעמים נדרש להתחיל יש מאין. תוך כדי הפיכה של חלל מסוים בעסק לכדי מקום אחסון של הקפאה. לעתים מבצעים סינרגיה של חדר קירור עם חדר הקפאה, בעיקר שיש מצוקה של מקום.

לפני סוף המאמר, כדאי שתדעו…

כל בעל עסק נתקל בבעיה, במשך ניהול העסק שלו, של מחסור במקום אחסון. זה ברור מאליו. אך כאשר מדברים על מקום עבור הקמת חדר הקפאה תעשייתי, אין להתפשר. צריך פשוט למצוא את המקום הייעודי. אנו ממש מבינים אתכם, אין לכם שמץ של מושג ירוק בתחום. ולמה שיהיה לכם? מרבית האנשים אינם מבינים בזה. וזה בדיוק המקום לפנות את הדרך למקצוענים.

אל תטרידו את עצמכם בשאלה – איך בדיוק תוכלו למצוא אותם? בדיוק בשביל זה התכנסנו פה כולם. בדקנו, חקרנו, שאלנו וביררנו, והצלחנו להגיע לחברה המובילה בתחום של חדר הקפאה תעשייתי. אנו יותר משמחים להכיר לכם אותה. הכירו את חברת אגריקור. היא הוקמה כבר לפני כמה שנים. היא חולשת על הרבה תחומים של קירור / הקפאה, כמו גם על לוקרים. אך היא מעולם לא “נחה על זרי הדפנה”.

היא מקפידה בכל זמן נתון לחקור את התחום, להמליץ ולייעץ לכמות ההמונית של לקוחותיה. לבחור “בפינצטה” את העובדים ואת הטכנאים הכי מוכשרים והכי אדיבים, ולא לריק שמה הולך לפניה.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום