הקמת חדרי קירור תעשייתיים

תהליך הקמת חדרי קירור תעשייתיים הוא תהליך לא פשוט אשר דורש הקפדה ודיוק מקסימליים. עבור הקמת חדרי קירור  מעין אלה, יש לבחור בחברה מנוסה ומקצועית אשר הקימה לא מעט חדרי קירור עבור תעשיות שונות בהצלחה רבה. על כן, טרם אתם בוחרים בחברה הרלוונטית עבור הקמת חדר קירור מכל סוג, חשוב מאוד שתבדקו באיזו חברה כדאי לכם לבחור על ידי חוות דעת של לקוחות, קריאה אודות החברה, הותק שלה, הניסיון שלה ועוד ממקורות מידע שונים ועוד.

כיום ניתן למצוא חדר קירור או הקפאה למכירה, אך אם אתם רוצים להבטיח כי החדר יותאם לצרכים שלכם בצורה המקסימלית, כדאי מאוד לבחור בחברה מקצועית שתעניק לכם ייעוץ לגבי חדר הקירור שמתאים לכם ביותר בהתאם לחלל ולצרכים העומדים על הפרק.

הקמת חדרי קירור תעשייתיים – במה מדובר?

מערכות קירור הם דבר חשוב ביותר במגוון מקומות שונים. חדר קירור הוא אחד מהדברים החיוניים מאוד לבעלי עסקים שצריכים לשמור על טמפרטורה קרירה בחללים מסוימים. ניתן למצוא חדרי קירור ברשתות שיווק גדולות בתחום המזון אשר מסייעים להם לשמר את מוצרי המזון שדורשים קירור בצורה הטובה ביותר על מנת שלא יתקלקלו. מעבר לכך, הקמת חדרי קירור תעשייתיים נדרשת עבור בתי חולים, קופות חולים או מעבדות שבהם יש צורך לשמר תרופות בטמפרטורה מסוימת בקירור.

אין ספק כי שמירת תרופות או מוצרי מזון בטמפרטורה נדרשת היא קריטית. שימוש במוצר מזון מקולקל או תרופה שלא אוחסנה בטמפרטורה הנדרשת עלול לסכן את המשתמש. מעבר לכך הקמת חדרי קירור תעשייתיים נדרשת במוסדות גדולים שבהם יש מטבח ומוגש בהם אוכל. ניתן למצוא את החדרים הללו בפנימיות, בצה”ל ובמטבחים וחדרי אוכל מוסדיים שונים הרלוונטיים לשימוש עבור כמות משמעותית של אנשים.

הקמת חדרי קירור תעשייתיים בצורה הטובה ביותר

הקמת חדרי קירור תעשייתיים או חדרי הקפאה היא תהליך שדורש דיוק רב. כל טעות בתכנון ש החדר וכל תקלה שמתרחשת בו יכולה להביא לנזק כספי משמעותי מאוד ואף לנזק תדמיתי של הגוף שמשתמש בחדרי הקירור הללו שכן, אספקה של מוצר מקולקל בשל העובדה שהוא אוחסן בטמפרטורה לא נכונה בשל כשל כלשהו בחדר הקירור, עלולה לפגוע בתדמית של הגוף שמייצר או משווק את המוצר. אין ספק כי הקמת חדרי קירור תעשייתיים חייבת להתבצע בצורה הטובה ביותר.

גם אם אתם רוכשים יחידות קירור עצמאיות עבור אחסון מוצרים, יש להקפיד שהיחידות הללו יהיו איכותיות ומותאמות לצרכים שלכם וזאת בכדי להימנע מהנזקים שתוארו לעיל

כיצד מקימים חדר קירור תעשייתי?

הקמת חדרי קירור תעשייתיים חייבת כאמור להתבצע בצורה הטובה והמקצועית ביותר ועל כן, יש לבצע את תהליך ההקמה בהתאם לכמה שלבים:

ראשית כל, הדבר החשוב ביותר הנוגע לתחום הקמת חדרי קירור תעשייתיים הוא הקפדה על תכנון מוקדם איכותי ומדויק. תכנון מוקדם במקום שבו עתידים להקים את החדר, יסייע בשמירה על הטמפרטורה בחדר הקירור בצורה הטובה ביותר ואף יחסוך באופן משמעותי את עלויות ההתקנה ואת עלויות השימוש בחדר זה. כמו כן תכנון מוקדם ייקח בחשבון את כל המאפיינים אשר נדרשים לצורך הקמת חדר הקירור.

תכנון מוקדם יתחשב בגודל החדר הנדרש בהתאם לכמות המוצרים שיש לאחסן בו, הטמפרטורה הנדרשת בחדר ועוד. תכנון מוקדם איכותי, מדויק ומקצועי, יאפשר לתכנן את מערכות החשמל והקירור בחדר בצורה יעילה כך שהדבר יחסוך כאמור לא מעט לבעל העסק בטווח הרחוק על הוצאות החשמל אשר נדרשות לצורך הפעלת חדר קירור. כמובן שתכנון מוקדם איכותי יחסוך גם את הצורך בתיקונים בשלב מאוחר יותר בשל הקמת חדר קירור המבוססת על תכנון מקדים לקוי.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים עליו דגש כאשר מקימים חדרי קירור תעשייתיים הוא מערכת שליטה מתקדמת. יש להקים מערכת פיקוד ובקרה מתקדמת כאשר תפקידה יהיה לפקח על הטמפרטורה בחדר ולשלוט בה. כמו כן, במקרה שבו יש שינוי כלשהו בטמפרטורה שנדרשת להיות בחדר מכל סיבה שהיא, המערכת צריכה להיות בעלת מנגנון התרעה אשר מתריע במקרה של ירידה בטמפרטורה, בתנאי הלחות שהוגדרו מראש ועוד.

פרמטר נוסף שיש צורך להקפיד עליו בתהליך הקמת חדרי קירור תעשייתיים הוא דלתות איכותיות לחדר. הקירות של החדר יהיו אטומים לחלוטין אך הדלת לא אטומה ועל כן, יש צורך לתכנן אותה בצורה אשר היא תהיה עמידה ותאטום את החדר כפי שנדרש. יש להשתמש בחומרי הגלם המתאימים ולתכנן את הדלת בהתאם לחדר בצורה מדויקת מבחינת המידות שלה, מגנון הסגירה ועוד.

שאלות ותשובות על הקמת חדרי קירור תעשייתיים

  • כמה עולה להקים חדר קירור תעשייתי?

העלות של הקמת חדר קירור תעשייתי תשתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון: גודל החדר, מערכות שליטה ובקרה מתקדמות יותר או פחות בחדר, שילוב של דיגיטליות בחדר המדובר המאפשרת שליטה על החדר גם ממכשירים חכמים ועוד מגוון רחב של פרמטרים.

  • כיצד תדעו שהמחיר שהוצע לכם על הקמת החדר הוגן?

הכל מתחיל מבחירת חברה אמינה שניתן לסמוך עליה. בדקו איזו חברה ידועה כמומלצת ובעלת מוניטין בתחום טרם תבחרו בה.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
זקוק לטכנאי קירור?
התקשר או השאר פרטים
קבלת הצעת מחיר
מערכות / חדרי קירור
ליצירת קשר עוד היום