בלאסט צ’ילר – מה זה? למי זה מתאים?

כל מי שמתכנן לפתוח עסק בתחום המזון יזכה להכיר מהר מאוד, את התקנים והדרישות של משרד הבריאות, בכל מה שקשור לשמירה על המזון ועל בטיחותו.
אחת מהדרישות המרכזיות היא הקפדה על מערכות קירור ושמירת המזון בטמפרטורה שהיא פחות מ-3 מעלות או מעל ל-70 מעלות.

הסיבה לדרישות הללו טמונה בעובדה שבמקרים בהם מזון יישמר בטמפרטורות הנעות בין 3 מעלות ל-70 מעלות, הוא יהווה כבית גידול אופטימאלי עבור חיידקים למיניהם – ולכן, במקרים כאלו, יש להשמיד את המזון בסוף היום.
כך יוצא, שכל בית עסק אשר מעוניין מחד לשמור על המזון ולעמוד בדרישות של משרד הבריאות ומאידך, לחסוך כסף יגלה

כי בלאסט צ’ילר (מקרר משב) יכול להוות כפתרון האופטימלי בעבורו.

תפקידו של בלאסט צ’ילר

בלאסט צ’ילר נועד בכדי להפחית את הטמפרטורה של מוצרי המזון המושמים בו באופן מהיר – מה שימנע מצבים בהם מוצרי המזון ייחשפו לטמפרטורות המוגדרות כבעייתיות וכחלק מכך, גם לחיידקים.

למעשה, בלאסט צ’ילר מסוגל להוריד את טמפרטורת המוצרים לטמפרטורה של 4 מעלות בגרעין תוך 90 דקות בלבד.

הפעולה של בלאסט פריזרים, מתבססת על פיזור אוויר בפיזור מדויק ובעוצמה הגבוהה פי כמה מזו של מקרר תעשייתי רגיל – לצורך קבלת התמונה המלאה, מבחינת המפרט הטכני, הקומפרסור של הבלאסט צ’ילר הינו פי 5 מזה של מקרר בגודל זהה.

מה קורה למזון אשר עובר תהליך בלאסט צ’ילר?

מזון אשר עובר בלסט יכול לשמור על טריותו למשך שבוע ימים וכחלק מכך, הוא נחשב לאורך כל אותה התקופה בתור מזון טרי לכל דבר ועניין – וזאת כאמור, הודות לפעולת הורדה של טמפרטורת המזון במהירות גבוהה.
כמובן, שבמקרים בהם מדובר על אוכל שבושל, יש לוודא שהוא עבר את התהליך האיכותי ביותר להשגת המטרה – זאת, תוך התאמה לתהליכים אשר עומדים בתקנים מחמירים.

חשוב לציין, שיש סוגים שונים של בלאסט צ’ילר, אשר נבדלים אלו מאלו במידותיהם, במחיריהם כמו גם בתכונות השונות אשר מאפיינות אותם – ניתן למצוא לדוגמא גם מכשירי בלסט צ’ילר אשר מאפשרים הקפאה ועל ידי כך שמירה על המזון למשך תקופת זמן שהינה ארוכה יותר.

בחירת בלאסט צ’ילר

בטרם בחירת בלסט צ’ילרים חשוב להבין בצורה מעמיקה את הדרישות והצרכים ממנו – לדוגמא, האם הבלאסט מיועד למזון טרי, לאוכל שבושל או ל-2 המטרות גם יחד או האם, חשוב שהבלאסט ישמש גם כמקפיא (או שאולי אין צורך ממשי בפונקציה הזאת).

כאן חשוב להדגיש, שאם מזמינים את אותו הבלאסט צ’ילר מחברה מקצועית, אמינה ומנוסה, ניתן יהיה לקבל ייעוץ מקצועי מקדים מטעמה. ייעודו של ייעוץ זה יהיה לסייע בביצוע הבחירה המתאימה מתוך היצע האפשרויות הקיים – כמובן, שההמלצה על המכשיר המתאים, תתבצע רק לאחר הבנת הצרכים והדרישות הפרטניות של המזמינים.

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום