איך בונים חדר קירור ?

אז איך בונים חדר קירור ?

ענפי החקלאות והתעשייה זקוקים למגוון פתרונות קירור ייחודיים, מתוחכמים ורבי עוצמה. בניית חדרי קירור חייבת להתבסס על אמינות, על יכולת שליטה מיטבית בטמפרטורות רצויות, על הספק ועל תכנון קפדני.

מיד נבין איך בונים חדר קירור שיוכל להתאים ליצרני פירות, ירקות, פרחים, במושבים ובקיבוצים. מיד נסביר איך בונים חדר קירור שיוכל להתאים גם לתעשיית המזון וללקוחות מוסדיים גדולים אחרים.

איך בונים חדר קירור ? הבסיס הוא בתכנון!

אי אפשר לדבר על בניית חדרי קירור והקפאה מבלי להביא בחשבון את התכנון המקדים. כל מוסד, ארגון, מושב או קיבוץ, כל חקלאי או יצרן של מוצרי בשר זקוק לפתרון ייחודי משל עצמו. לכן, הבסיס הוא ליבון צרכים וערכית תוכנית בהתאם לרצוי ועל פי מאפיינים כגון גודל החדר, נפח חדר הקירור, רמת הטמפרטורות הרצויות.

תמיד, לפני בניית חדרי קירור צריך לדעת בדיוק מהי הטמפרטורה הרצויה וגם מהי רמת הלחות הנדרשת. ומכיוון שאותו חדר קירור עשוי להידרש לשינויים בהתאם לאופי האחסון המשתנה, בניית חדר קירור תיעשה בשילוב אמצעי שליטה ובקרה ווסתים. מערכת שליטה בטמפרטורה ובלחות צריכה לכלול גם מערך חיווי. במהלך התכנון יילקחו מידות מדויקות, יוכנו תוכניות, לרבות תוכניות חשמל, אינסטלציה (הנחוצה לחדר הקירור) לצורך סילוק נוזלים ובשילוב שרטוטים בקנה מידה מקובל.

הרכבת מרכיבי חדר הקירור

לאחר סיום התכנון וביצוע התאמת במערכת החשמל במידת הצורך, ניתן לעבור לשלב ההרכבה של חדר הקירור. אגב כך, נציין כי לא רק חקלאים אלא גם מחלבות, יקבים, מאפיות, זקוקים לחדרי קירור או לחדרי הקפאה והכל – בהתאמה לתוכניות שהוגדרו ואושרו.

בניית חדרי הקפאה מצריכה שימוש בחלקים עמידים שיהוו את קירות חדר הקירור לצד פרופילים ודלתות. בדלתות יהיו אמצעי אטימה שימנעו כניסת חום פנימה ובריחת קור החוצה.

בחדרי קירור גדולים ישולבו מנהרות קירור וכן נורות אזהרה וגלאים שנועדו להתריע במקרה של תקלה או אם למשל אדם נכנס לחדר הקירור וננעל בפנים. נורות החיווי שמתקינים בחדר הקירור יודיעו מתי חדר הקירור פתוח, כדי למנוע מצב בו הדלת איננה נסגרת כיאות בשל אי תשומת לב או טעות. בחדר קירור יש להתקין מרכיב שפורק לחץ פנימי (ואקום) וגם צנרת ניקוז ייעודית שמאפשרת ניקוז יעיל החוצה.

עוד אמצעים שמשלובים בחדרי קירור וכאלה שמשמשים בעת בניית חדר הקפאה יהיו למשל מערכת מאייד ומדחסים. כמו כן, בדלת של חדר הקירור נהוג להוסיף מנגנון לפתיחה מבפנים וכן גם תאורה. התאורה צריכה להיות תאורה קרה, כלומר כזאת שלא מפיצה חום בשעת הפעולה וכן כזאת שלא רגישה לטמפרטורות נמוכות.

כמובן, בשעת בנייתו של חדר קירור נעשה שימוש רב באמצעי בידוד מעולים וכן במנועים בעלי כושר פעולה גבוה. יש להזכיר גם את היחידות החיצוניות של חדר הקירור שהן אלה שאחראיות לפעולת הקירור (או ההקפאה) המתמשכת.

רוצים לדעת עוד על איך בונים חדר קירור או מערכות קירור? מלאו את פרטים או חייגו – 1-700-502-503

מידע מקצועי נוסף

ליצירת קשר עוד היום
ליצירת קשר עוד היום